Klimatyzacja Łódź

Kompleksowy serwis klimatyzatorów w Łodzi

Podstawową zaletą klimatyzacji jest zapewnienie nam komfortu termicznego Jest to niezbędne zarówno do pracy, jak i wypoczynku. Nie jest to tylko kwestia samopoczucia, ponieważ upały są niebezpieczne m. in. dla osób z chorobami kardiologicznymi lub problemami z układem oddechowym. Dla takich osób klimatyzacja to sprzęt wręcz zalecany. Nowoczesne urządzenia wyposażone są w szereg czujników wykrywających poziom temperatury, wilgotność powietrza, czy nawet jego zanieczyszczenia. Nie musimy się wiec zastanawiać, jakie parametry ustawić gdyż większość urządzeń potrafi samodzielnie je dostosować.

Klimatyzacja to nie tylko chłodzenie, urządzenia te dbają o nasz komfort przez cały rok. Szczególnie dobrze sprawdzają się w okresie przejściowym, gdy temperatury zewnętrzne nie spadają poniżej 0 stopni Celsjusza. Ich olbrzymią zaletą jest błyskawiczne działanie, więc jeśli chcesz podnieść temperaturę w pokoju, klimatyzator zrobi to w kilka minut i utrzyma zaproponowaną temperaturę.

Klimatyzacja dla Twoich potrzeb:

Rodzaje klimatyzatorów

Klimatyzatory ścienne - jednostki, które łączą w sobie małe wymiary z dużą wydajnością i cichą pracą. Są instalowane na ścianie w  niedużej odległości od sufitu. Ich praca jest w pełni zautomatyzowana, a sterowanie odbywa się za pomocą pilota bezprzewodowego. Są to najpopularniejsze jednostki instalowane w biurach i mieszkaniach, gdyż charakteryzują się wyjątkową estetyką i bardzo atrakcyjną ceną. Ze względu na swoją popularność posiadają najbardziej ze wszystkich modeli rozbudowaną automatykę.

Klimatyzatory kasetonowe - jednostki, które instalowane są w przestrzeni sufitu podwieszanego, zakończone kompaktową maskownicą. Taka lokalizacja umożliwia równomierną dystrybucję chłodnego powietrza z centralnego punktu pomieszczenia. Powietrze rozprowadzane jest wzdłuż sufitu, a następnie łagodnie opada w dół . Stylowo wyglądająca maskownica wkomponowana w płaszczyznę sufitu podwieszanego zapewnia uzyskanie optymalnego efektu estetycznego.

Klimatyzatory kanałowe - jednostki, które umożliwiają centralną dystrybucję powietrza z jednego urządzenia do kilku pomieszczeń jednocześnie, bądź jednej dużej powierzchni. Z zamontowanej w centralnym punkcie jednostki wyprowadzane są kanały, którymi powietrze rozprowadzane jest w kilka miejsc. Klimatyzator automatycznie ustawia temperaturę nawiewanego powietrza jako średnią temperatur z klimatyzowanych pomieszczeń. Takie rozwiązanie umożliwia utrzymanie jednakowych parametrów powietrza bez konieczności indywidualnego sterowania pracą klimatyzatora w każdym z pomieszczeń.

Klimatyzatory przypodłogowe - jednostki przystosowane do montażu bezpośrednio nad podłogą. Urządzenia typu Konsola cieszą się dużą popularnością… wszędzie  tam, gdzie z różnych powodów nie można zastosować  innych modeli klimatyzatorów np. skosy poddasza, wnęki podokienne.

Klimatyzatory przysufitowe - jednostki, które montowane są bezpośrednio do konstrukcji stropu. Takie rozwiązanie znajduje zastosowanie w wysokich i podłużnych lokalach. Istotną cechą wyróżniającą klimatyzatory przysufitowe od innych modeli jest rozprowadzanie strugi powietrza tuż pod płaszczyzną sufitu. Powietrze płynące początkowo z dużą prędkością wzdłuż sufitu następnie zwalnia i stopniowo schłodzą  pomieszczenie.

Instalacje pomp ciepła, klimatyzacji i wentylacji wykonujemy głównie w następujących lokalizacjach : Łódź Teofilów, Łódź Żubardz, Łódź Radogoszcz, Łódź Złotno, Łódź Zdrowie, Łódź Karolew, Łódź Retkinia, Łódź Koziny, Łódź Śródmieście, Łódź Bałuty, Łódź Łagiewniki, Łódź Julianów, Łódź Nowosolna, Łódź Stoki, Łódź Widzew, Łódź Zarzew, Łódź Olechów, Łódź Janów, Łódź Andrzejów, Łódź Wiskitno, Łódź Chojny, Łódź Dąbrowa, Łódź Górniak, Łódź Kurczaki, Łódź Ruda, Łódź Rokicie, Łódź Lublinek, Łódź ulica Piotrkowska, Konstantynów łódzki, Aleksandrów łódzki, Pabianice, Rąbień