Przechowywanie żywności i innych produktów, wymagających utrzymanie niskiej temperatury, wiąże się z wyposażeniem naszego lokalu w odpowiednie urządzenia chłodnicze.

Właściciele sklepów, zakładów produkcyjnych lub restauracji szybko przekonują się, że zwykłe lodówki i zamrażarki nie spełniają ich oczekiwań. Warto wówczas zastanowić się nad profesjonalnym pomieszczeniem chłodniczym, które zapewnia komfort, bezpieczeństwo i świetne warunki higieniczne.

Komory chłodnicze i mroźnicze to znakomite rozwiązanie dla właścicieli firm. Doskonale sprawdzają się do przechowywania produktów żywnościowych, dzięki czemu znacząco przedłużają ich świeżość. Idealnie spiszą się w przypadku mięsa, nabiału, wędlin, owoców i warzyw. Natomiast w komorach mroźniczych należy trzymać lody i mrożonki. Warto także zaznaczyć, że profesjonalna chłodnia jest rozwiązaniem ekonomicznym, dlatego też coraz więcej małych i średnich firm decyduje się na zainwestowanie w wysokiej klasy pomieszczenie chłodnicze.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że profesjonalna komora ma dużą bezwładność, dzięki czemu zachowuje właściwe parametry znacznie dłużej niż zwykła zamrażarka lub lodówka.

To bardzo istotne, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z brakiem zasilania – możemy mieć wówczas pewność, że produkty w chłodni znacznie dłużej będą przechowywane w odpowiednich warunkach.

Decydując się na budowę chłodni, należy przemyśleć kilka czynników – przede wszystkim grubość izolacji ścian. W procesie głębokiego  mrożenia, izolacja powinna być większa  a agregat dopasowany mocowo także do wymian powietrza, które uzależnione są od specyfiki pomieszczenia oraz od trzymanych w nim towarów.

Jeżeli zależy nam żeby chłodnia była w pełni profesjonalna oraz idealnie dopasowana do asortymentu, który będzie się w niej znajdował, warto powierzyć jej budowę doświadczonej firmie, która służy także fachowym doradztwem. Wówczas możesz liczyć na pomieszczenie o parametrach idealnie dostosowanych do wymagań konkretnych produktów.

Komory chłodnicze mają szereg zalet i swoją funkcjonalnością znacząco przewyższają standardowe lodówki i zamrażarki. Jeżeli zależy Ci na rozwiązaniu ekonomicznym, profesjonalnym, higienicznym i wygodnym, warto zainwestować w komorę chłodniczą, dopasowaną do Twoich oczekiwań i zapewniającą żywności bezpieczeństwo oraz świeżość na dłużej.

Instalacje pomp ciepła, klimatyzacji i wentylacji wykonujemy głównie w następujących lokalizacjach : Łódź Teofilów, Łódź Żubardz, Łódź Radogoszcz, Łódź Złotno, Łódź Zdrowie, Łódź Karolew, Łódź Retkinia, Łódź Koziny, Łódź Śródmieście, Łódź Bałuty, Łódź Łagiewniki, Łódź Julianów, Łódź Nowosolna, Łódź Stoki, Łódź Widzew, Łódź Zarzew, Łódź Olechów, Łódź Janów, Łódź Andrzejów, Łódź Wiskitno, Łódź Chojny, Łódź Dąbrowa, Łódź Górniak, Łódź Kurczaki, Łódź Ruda, Łódź Rokicie, Łódź Lublinek, Łódź ulica Piotrkowska, Konstantynów łódzki, Aleksandrów łódzki, Pabianice, Rąbień